Ovoce pro vaši pleť

Nechť si i vaše pleť smlsne na vitamínech.

ananas

avokádo

ovoce

citron

pleť

Citron pro sexy dekolt

Jeho šťáva použitá v jednoduchých maskách stahuje póry a vypíná pleť, kromě toho má také mírně zesvětlující účinky. A oboje je ideální pro péči o dekolt. Chcete-li mít hluboký výstřih u plesových šatů bez jediné chybičky, našlehejte jeden až dva vaječné bílky, smíchejte se šťávou z půlky citronu, naneste na pokožku a nechte zaschnout. Poté smyjte vatovým tamponkem a vlažnou vodou.

 

Avokádo proti vráskám

Avokádo oplývá velkým množstvím prospěšných esenciálních mastných kyselin, takže je přímo předurčené k tomu, aby vrátilo pleť do formy a zahladilo stopy únavy i jemné vrásky a první známky stárnutí. Využijte ho jako rychlou první pomoc, kdykoli potřebujete pleť rozzářit, zregenerovat a pořádně hydratovat. Stačí rozmačkat avokádo vidličkou, přidat trochu bílého jogurtu, případně i medu a tuto výživnou zklidňující kaši nanést na čtvrt hodiny na obličej.

 

Ananas na dokonalou pleť

O tom, že ananas obsahuje enzym bromelin, který pomáhá s hubnutím, jste už možná slyšeli. Stejná látka ovšem skvěle působí i na vaši pleť. Bromelin štěpí bílkoviny a pomáhá tak uvolňování odumřelých pleťových buněk. Drastický peeling tak můžete nahradit podstatně šetrnější ananasovou procedurou, díky níž získáte stejně sametově hladkou pokožku. Očistěnou pleť (na tváři, ale i na krku či dekoltu) jednoduše potřete ananasovou šťávou. Po pár minutách omyjte vlažnou vodou.

 

Autor: jph
Foto: weheartit.com